بالا رفتن حضرت ادریس (علیه السلام) به آسمان. - 1 محرم

بالا رفتن حضرت ادریس (علیه السلام) به آسمان.

تاریخ وقوع: 1 محرم
در اين روز، حضرت ادريس پيغمبر، به آسمان بالا برده شده و آن حضرت بعد ازوفات آدم به دويست سال ، مبعوث برسالت شد. پس مردم را بحق دعوت كرد و باآنكه سلطنت و نبوت براى آنجناب جمع شده بود در مسجد سهله اقامت نمودى و خياطت فرمودى و اول كس است كه بسوزن جامه دوخت و بقلم نگاشتن آموخت و شهرهاى بسيار درجهان ، بنيان فرمود و از بناهاى آن جناب است «هرمان» در غربى مصر و آن دو بناى عظيم است مربع مخروط، مشتمل بر چهار مثلث كه هر ضلعى تا ضلعى چهار صد ذراع مسافت دارد و ارتفاع هر يك به همين مسافت است و اين بنا را در شش ماه بپايان آورده. گويند بر آن نوشتند: «قل لمن ياتى بعد مايهدمها فى ستّ مأة عام و قد بنيتها فى ستّة اشهر و الهدم ايسر من البنيان[1]».
منبع: وقایع الأیّام شیخ عبّاس قمی

[1] بحارالأنوار، ج57، ص240، با اندکی تفاوت
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس