تأسیس پایگاه اینترنتی انهار (1388 ش) - 25 اردیبهشت

تأسیس پایگاه اینترنتی انهار (1388 ش)

تاریخ وقوع: 25 اردیبهشت
  
از آنجا که ما در عصر پیشرفت علم و تکنولوژی هستیم و یکی از زمینه های تکنولوژی «فضای مجازی» هست، مصمم شدم خدمت خود را در این زمینه متمرکز کنم تا بتوانم دین خود را به دین، نظام مقدّس جمهوری اسلامی و جوانان عزیزمان در کشور و اقصی نقاط جهان داشته باشم.
ابتدا؛ خیال میکردم خدمت در فضای مجازی کار ساده ای هست و موجب هزینه ی غیر قابل تحملی نخواهد شد اما پس از طرّاحی آن و شروع به خدمت در این زمینه با مشکلات عدیده ای روبرو شدم که به آنها اشاره میکنم:
1- فکر میکردم با صرف وقت روزی یکی دو ساعت انجام وظیفه می شود! اما اکنون اکثر وقت شبانه روز حقیر صرف خدمت در سایت میشود بی آنکه معلوم باشد.
2- فکر نمیکردم با هزینه بالائی برای مدیریت آن روبرو شوم اما ناخواسته موجب هزینه ای سنگین شد که به سختی تهیه میشود.
3- فکر میکردم به تنهائی از عهده پاسخ به سؤالات و بارگزاری آن برآیم ولی هم اکنون علاوه اوقات شبانه روزی حقیر، با کمک گرفتن از نیروی بارگزار؛ سایت مدیریت میشود.
4- فکر نمیکردم سایت با چنین استقبالی مواجه شود ولی اکنون و البته خوشبختانه با استقبال عمومی و بازدید زیادی در داخل و خارج کشور و پاسخ به سؤالات مواجه شده ام و خدارا شکر میکنم که میتوانم قدمی ناچیز در راه اشاعه احکام و معارف اسلام داشته باشم و نیز بتوانم پاسدار خون شهدای گرانقدر و رزمندگان اسلام باشم[1].
با این توضیح مختصر، اما خوشحالم و آرامش وجدان دارم که اوقات خود به این خدمت میگذرانم و دین خود را هرچند ناچیز در فضای مجازی به دین و کشور عزیزم و همکیشانم ادا میکنم.
اهمیت فضای مجازی آنچنان زیاد هست که مقام معظم رهبری امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) در این زمینه میفرمایند: «اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است» و نیز میفرمایند: «این فضا مانند یک رودخانه پر از آب و خروشان است که می‌آید و دائما بر آب آن افزوده و خروشان‌تر می‌شود. اگر ما برای این رودخانه تدبیر کنیم و برنامه داشته باشیم و زه‌کشی و هدایت کنیم، در صورتی‌که سرریز کند، می‌شود فرصت و اگر رهایش کنیم و برای آن برنامه‌ای نداشته باشیم می‌شود تهدید».
سیدمحمدحسن بنی هاشمی خمینی 25 اردیبهشت 1394
=====
[1] هرچند یقیناً تمام تلاش و زحمات ما جبران یک ساعت تلاش رزمندگان اسلام که در هشت سال دفاع مقدّس و افتخار آفرین، از جان عزیز و آسایش خود و زن و فرزند و مال و پست و شهرتشان گذشتند و نگذاشتند وجبی از خاک کشور عزیزمان تاراج دشمنان شود و از عزّت و آبرو و نظام مقدّسمان و ناموس کشورمان حفاظت و پاسداری کردند، نمیشود.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس